Mokome abėcėlės: Abėcėlė – mano draugė


Abecele – mano drauge

Violeta Židonytė. Abėcėlė – mano draugė [eilėraščiai vaikams]; dailininkė Ieva Židonytė-Kavaliauskienė. – Kaunas: Kalendorius, 2014, 12 p. (kaina knygos.lt el. knygyne – 2,08 €).

Tai labai plonas, skurdokas leidinys. Raidė I sueiliuota, Y tik nupiešta, Į, Ę, Ų – praleistos visai; kiti nesklandumai – nenuoseklus eilių ir paveikslėlių išdėstymas lape, raganosio piešinys išdidintas iki kvadratėlių, bereikalingi tarpai tarp kai kurių teksto eilučių. Ant galinio knygos viršelio pateikiama dainelė su natomis (melodijos autorius – Linas Pečiūra), galinti būti naudinga ugdymo įstaigose. Nors rimas kartais stringa (pvz., apie jautį ir traktorių), visgi eiliavimas ir smagus, ir paprastas, – toks, kokį noriai įsimena patys mažiausieji: „Stato bebras sau namus, / lyg dailidė įžymus. […] Vėliavėlės linksmos mirga – / į svečius atvyko cirkas! / Dramblį cirke aš mačiau / ir su tuo drambliu žaidžiau. […] Tigro tėviškė toli, / pamatyt jos negali. / Tigras piktas ir baisus, / jo riaumojimas garsus. […] Ten, kur Afrikos savana, / žirafa grakšti gyvena. / Į visus iš aukšto žiūri – / tokio kaklo nieks neturi!“ ir pan. Sakytume, tekstas vertas geresnio – detalesnio, gausesnio – iliustravimo, atskiro puslapio kiekvienai raidei. Atspaudus ant geresnio popieriaus ir perpus mažesnio formato, – taptų ganėtinai jaukiu ir konkurencingu leidiniu.

Abecele-mano-drauge

Iliustracijų autorė Ieva Židonytė-Kavaliauskienė, šaltinis: https://ievaipieva.wordpress.com/2014/12/29/abecele-mano-drauge/

abecele – mano drauge visas lapas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s