Apie

Kas mėnesį į prekybą patenka vis nauji leidiniai vaikams. Kaip tarp jų pastebėti tuos, kurie iš tiesų džiugins ir lavins? Kartais knygos spalvingos, bet nekokybiškos, nuoširdžios, bet nekūrybiškos. O kritiniai tekstai apie vaikiškas knygas spaudoje ir ypač internete – kai jų apskritai būna – lieka blankūs, mažai pastebimi suaugusiųjų knygų rūpesčių kontekste. Todėl šiame tinklaraštyje stengiamasi diskutuoti būtent apie vaikų literatūrą: apie tekstus, vertimų kokybę ir iliustracijas, apie knygos meną, poligrafiją ir komercinius leidybos aspektus.

Daugybę metų žurnalas Rubinaitis buvo vienintelis specializuotas (vaikų literatūrai skirtas) leidinys Lietuvoje. Jo rubrika „Naujos knygos“ – vis dar geriausia (=mažiausiai reklamiška) vieta, kur tėvai gali sužinoti knygynų naujienas. Savaip spręsti vaikų literatūros periferiškumo problemą bando ir visiškai naujas žurnalas Knygų vaikai, nusistovėjusį rakursą („knygos vaikams“) apsukęs priešinga kryptimi.

Kaip ir Knygų vaikai, laisvalaikiu rašomas tinklaraštis Skaitome vaikams laukia jūsų palaikymo, paramos ir gyvo dialogo.

R.,

2018 VIII

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s